Start Planning
Motinos diena

Motinos diena 2025 ir 2026

Lietuva, kaip ir kitos pasaulio šalys, turi vieną dieną metuose, per kurią pagerbia motinas.
Ši šventė Lietuvoje yra švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį.

MetaiDataDienaŠventes
2025gegužė 4 d.sekmadienisMotinos diena
2026gegužė 3 d.sekmadienisMotinos diena
Slinkite į puslapio apačią, norėdami sužinoti ankstesnių metų datas.

Lietuvoje, motinos yra labai gerbiamos, jos laikomos pavyzdžiu savo vaikams. Tuo tarpu močiutės laikomos kaip stipriomis, daug išmanančiomis ir visuomet besilaikančios tradicijų.

Motinos dienos tradicijos visame pasaulyje yra skirtingos. Lietuvoje, motinos dažniausiai yra pagerbiamos gėlių puokšte primenančiu tortu. Paskui, visa šeima susėda prie stalo papietauti.

Šventės motinoms ir motinystei prasidėjo dar senovės Romoje ir Graikijoje, čia būdavo rengiami festivaliai pagerbti Deivę Motiną. Romoje, tai būdavo trijų dienų festivalis, dar žinomas kaip Hilarija, skirtas Deivei Motinai. Graikijoje kasmet būdavo švenčiama Rea šventė, Deivei Cibelei, Krono žmonai ir daugybės Graikijos Dievų motinai, pagerbti.

Jungtinėje Karalystėje, Motinystės sekmadienis, kuris yra ketvirtasis Gavėnios Sekmadienis, anksčiau buvo kaip diena, kuomet ištikimi sekėjai sugrįždavo į savo motinų bažnyčią arba į artimiausią bažnyčią prie jų namų, tam, kad pagerbtų Mergelę Mariją, o taip pat ir savo Motiną. Vaikai atnešdavo dovanų, gėlių ir specialų pyragą, dar žinomą kaip Simnelio.

Ankstesni metai

MetaiDataDienaŠventes
2024gegužė 5 d.sekmadienisMotinos diena
2023gegužė 7 d.sekmadienisMotinos diena